مراحل طراحی دکوراسیون داخلی شهرکرد
01
مه

7مرحله اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی

7مرحله اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی

7مرحله اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی

پروژه ی طراحی دکوراسیون یک پروژه ی چالش برانگیز است و نیازمند تصمیماتی است که نتایج ان می تواند برای سالها شمارا راضی نگهدارداگر شما قصددارید تغییر دکوراسیون  دهید و یا برای اولین باری است که میخواهید دکور کنید

ممکن است قبل از شروع  این کار دچار سردرگمی شوید که از کجا باید شروع کرد؟

ما در این مطلب مراحل طراحی دکوراسیون داخلی که یک طراح باید برای خلق یک اثر بدیع برای منزل و یا مکان موردنظر شماباید طی کند را به صورت مختصر بیان می کنیم.

1: گرفتن اطلاعات در خصوص خواسته های کارفرما

در این مرحله طراح باید کلیه اطلاعاتی را که مربوط به خواسته های کارفرما یا سفارش دهنده است جمع آوری و آنها را به ترتیب اهمیت و اولویت فهرست نماید.از جمله مشخص کردن سبک دکوراسیون.

2:جمع آوری اطلاعات فنی

مرحله بعدی در خلق یک اثر زیبا،جمع آوری اطلاعات فنی(ابعاد و اندازه های سایت پروژه،میزان نورگیری،موقعیت فضاهای همجوار و …)می باشد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی
تهیه نقشه شهرکرد

3:تمرکز بر روی طراحی و خلق اثر در ذهن:

تا این مرحله طراح برای اثر خود تلاشی نمی کند.بلکه فقط اطلاعات مورد نظر را جمع آوری می نماید و از این پس باید با تمرکز لازم سعی کند اثر و طرح خود را در ذهن ایجاد نماید.

4:پیاده نمودن طرح با دست آزاد(اسکیس):

طراح در این مرحله،که یکی از مراحل مهم طراحی است،باید طرح ایجاد شده در ذهن خود را با حداقل جزئیات بر روی کاغذ پیاده نماید.ضمن اینکه باید از هر وسیله و ابزاری که سبب از بین رفتن تمرکز وی شود،اجتناب کند.نکته دیگری که در این مرحله حائز اهمیت است این است که طراح اگر طرحی به نظرش رسید،لازم است همان لحظه آن را پیاده کند،زیرا ممکن است دیگر آن طرح را به یاد نیاورد و این توسط طراحی با دست آزاد امکان پذیر است.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی
تهیه نقشه شهرکرد

5:وارد کردن طرح در نرم افزار به صورت دو بعدی

در این مرحله تمام جزِئیات به صورت دقیق به کمک اصول نقشه کشی ترسیم می شود.

تهیه نقشه شهرکرد
تهیه نقشه شهرکرد

6:سه بعدی سازی و ارائه

در این مرحله طراح سعی می کند طرح خود را بیشتر با تکیه بر نقشه های سه بعدی و با زیباسازی آن ها توسط رنگ،نور،بافت،قرار دادن موضوعات جنبی و…،که به درک طرح توسط مخاطب کمک می نمایید،ارائه نماید.زیرا هدف،قبولاندن طرح به کارفرما است.

7:تکثیر و ارائه نقشه:

در این مرحله نقشه ها باید تکثیر شوند و در اختیار مخاطب قرار گیرند و معمولا از ارائه نقشه اصلی،که برای ایجاد آن بسیار زحمت کشیده شده است،خودداری می گردد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی
مراحل طراحی دکوراسیون داخلی